انتخاب صفحه

فاصله آبگرم تا روستای ورتون ۱۲ کیلومتر که شوسه بوده وفاصله آن تا سگزی ۳۰ کیلومترمی باشد،  تا کوهپایه ۵۰ کیلومتر و تا شهر ورزنه ۹۰ کیلومتر فاصله دارد فاصله آبگرم تا مرکز استان ( اصفهان )۶۵ کیلومتر می باشد

آبگرم چشمه های این منطقه ، معدنی و از دسته ی آب های کلرو بیکربناته و سولفاته گرم ، سرشار از آهن و سدیم هستند . این آب برای درمان بیماری هایی چون : دردهای عصبی ، روماتیسمی و برخی از بیماری های پوستی مفید است . همچینین به دلیل وجود زیاد آهن در این

آب در درمان کم خونی بسیار موثر است . استفاده از گل و لای این چشمه ها نیز در درمان برخی بیماری ها چون : دردمفاصل ، سیاتیک ، نقرس ، کوفتگی ماهیچه و .. ، مفید واقع شده است . (موارد مطرح شده بخش کوچکی از تمامی مواردی است که در متن های پژوهشی آمده است ، مانند : ماهنامه طب دانشگاه تهران در سال ۱۳۴۲ خ.)

در هر ۲ بخش حوضچه های آبگرم لوتوس، اتاق های ماساژ جای گرفته است . لذت دریافت یک ماساژ دقیق ، مکمل مناسبی است برای استفاده کنندگان از آبگرم.

این بنای تاریخی ، از آثار دوره صفویه است که در تاریخ ۱۳۸۷/۳/۷ به شماره ۲۹۹۳۵ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است . حوضخانه ی آب گرم مراد به عنوان یکی از مهم ترین جاذبه های دهکده گل سرخ ، مرمت و بازسازی شده ،تا گردشگران به طور ویژه (VIP ) بتوانند در این بنای ارزشمند تاریخی ، از چشمه های آب گرم آن بهره مند شوند .

h2 IMG_1814 IMG_1824 index